• Ocak 18, 2019

  Bir ada ülkesi olan Küba, klasik otomobil tutkunları için tam anlamı ile cennet diye görülebilen bir dünya ülkesidir. Sosyalizmin son kaleleri arasında görülen Küba ziyaretçileri de bu klasik otomobil modelleri ile fotoğraf çektirmek için yarışırlar. Sizler için hem Küba hakkında, hem de klasik otomobilleri ile ilgili olarak bazı bilgiler vermeye çalışacağız.

  klasik otomobil, eski otomobil, amerikan otomobil, rus otomobil, antika otomobil, küba
 • Ocak 16, 2019

  Klasik araç tutkunları için önemli bir festival için geri sayım 2019 yılı ile başladı. Klasik tutkunu otomobil sahipleri için 2. Uluslararası İstanbul Klasik Araç Festivali tarihi yaklaştı. 28 – 30 – 31 Haziran tarihini şimdiden bir kenara not alın ve kimselere o tarihte söz vermeyin.

  Klasik Araç Festivali, Klasik oto, festival, 2. Uluslararası İstanbul Klasik Araç Festivali, İstanbul klasik otomobil
 • Ocak 05, 2019

  Klasik otomobil tutkunlarının en beğendiği otomobil markalarından biri Chevrolet. Peki Chevrolet hakkında neler biliyorsunuz? Otomobil devi haline gelen Chevrolet için tarihsel gelişim, hakkında bilmediğimiz bazı konulara bu yazıda değiniyoruz.

  Chevrolet, tarihi, bilmedikleriniz, papyon, kurucu, kısa tarihi, biliyor musunuz
 • Ocak 04, 2019

  Klasik otomobilciler için mutlaka uğrayarak görmesi gereken Türkiye otomobil müze listesini paylaşıyoruz. Klasik otomobilciler bu müzelerde hem bilgi sahibi olabilir hem de keyifli anlar geçirebilir.

  Türkiye otomobil müzeleri, otomobil müzeleri, klasik otomobil müzeleri
 • Aralık 22, 2018

  Klasik otomobil tutkunu olarak açtığımız ve yine klasik otomobil sevenlere özel tasarın ürünler ile hizmet vermek istediğimiz OldiesHead Eski Kafa Alışveriş Sitesi üzerinde zaman zaman faydalı olabilecek bilgiler de vermeyi amaçlıyoruz. İlk bilgimizi de ülkemizin önderi, kurucusu, ışığı olan Mustafa Kemal Atatürk’ün sahibi olduğu klasik otomobiller konusunda yapmaya karar verdik.

  Atatürk, klasik otomobiller, klasik otomobil, lincoln,cadillac,mercedes