2. Uluslararası İstanbul Klasik Araç Festivali İçin Hazır Mıyız?

2. Uluslararası İstanbul Klasik Araç Festivali

Her yanı tarik kokan, aslında birer kültür mirası olmayı dahi hak eden araç sahibi olanlar bu tarz etkinliklerde bir araya geliyor. Özellikle belirtmekte yarar var ki; bu tarz etkinlikler birlik ve bütünlük açısından önemli olduğu gibi yeni klasik tutkunu olacak insanlara da ulaşılmasına yardımcı oluyor. İşte 2. Uluslararası İstanbul Klasik Araç Festivali’de amacını bu yönde koyarak; “Her biri kültürel miras olarak değerlendirilmesi gereken, dönemlerine damgalarını vurmuş, günümüzün klasikleşmiş araçlarını, tutkunlarıyla buluşturarak, görsel bir şölene ortak etmek.” olarak belirlemiş.

Organizasyon sadece Türkiye için değil ve isminden de anlaşılacağı üzere; Türkiye’de ve yurt dışında faaliyet gösteren klasik araç kulüplerinden üyelerin, klasik araç kolleksiyonerlerinin, galeri sahiplerinin ve klasik sevenlerin, sahip oldukları en nadide klasikleri sergilemeleri için düzenleniyor. Organizasyon, Antika Otomobil Federasyonu tarafından yapılıyor ve etkinlik sırasında klasik araç sergileme ve görsel ziyafet yanında bir müzayedeye katılma olanağı dahi elde edebilirsiniz.

 

2. Uluslararası İstanbul Klasik Araç Festivali

 

Haziran ayı son 3 günü tüm klasik oto sevenler bu etkinlikte aradığını bulma olanağı yakalayabilir. Yollarda görme olanağınız olmayan araçları göreceksiniz, bu çok özel araçları fotoğraflama olanağı elde edeceksiniz, sahipleri ile tanışacaksınız, yeni klasik otomobil dostluklarına yelken açacaksınız, üstüne üstlük var olan klasik otomobilinizi satmak veya takas etmek gibi olanaklara kavuşacaksınız.

 

İlki geçen yıl yapılan 2. Uluslararası İstanbul Klasik Araç Festivali ile eski kafalı bir çok insan sadece otomobiller konusunda değil; leblebi tozlu, horoz şekerli, macunlu, gazozlu anılarını canlandırma şansını yakalayacaklar. Festival ile geçmişe 3 günlük bir yolculuk yapacaksınız demek yanlış olmayacaktır.

 

Etiketler: Klasik Araç Festivali, Klasik oto, festival, 2. Uluslararası İstanbul Klasik Araç Festivali, İstanbul klasik otomobil
Ocak 16, 2019
Listeye dön