• Mart 24, 2019

  Chevrolet Camaro, ilk olarak 1964 yılında piyasaya çıktı ve o günden bu yana Chevrolet markasının en güçlü otomobillerinden biri olarak görüldü. Hatta bu güçlü yapısı ile birçok otomobil markasına örnek dahi olduğu bilinir. Belki Ford Mustang tutkunları kızabilir ama Camaro için “Mustang’ları yiyen hayvan” ifadesi de kullanılır. Sizlere bunun gibi az bilinen bazı gerçekleri Chevrolet Camaro için vermeye çalışacağız.

   

  Chevrolet Camaro, Camaro, Camaro tarihi, Camaro hakkında, Camaro bilinmeyenleri, Camaro modelleri
 • Ocak 18, 2019

  Bir ada ülkesi olan Küba, klasik otomobil tutkunları için tam anlamı ile cennet diye görülebilen bir dünya ülkesidir. Sosyalizmin son kaleleri arasında görülen Küba ziyaretçileri de bu klasik otomobil modelleri ile fotoğraf çektirmek için yarışırlar. Sizler için hem Küba hakkında, hem de klasik otomobilleri ile ilgili olarak bazı bilgiler vermeye çalışacağız.

  klasik otomobil, eski otomobil, amerikan otomobil, rus otomobil, antika otomobil, küba
 • Ocak 16, 2019

  Klasik araç tutkunları için önemli bir festival için geri sayım 2019 yılı ile başladı. Klasik tutkunu otomobil sahipleri için 2. Uluslararası İstanbul Klasik Araç Festivali tarihi yaklaştı. 28 – 30 – 31 Haziran tarihini şimdiden bir kenara not alın ve kimselere o tarihte söz vermeyin.

  Klasik Araç Festivali, Klasik oto, festival, 2. Uluslararası İstanbul Klasik Araç Festivali, İstanbul klasik otomobil
 • Ocak 05, 2019

  Klasik otomobil tutkunlarının en beğendiği otomobil markalarından biri Chevrolet. Peki Chevrolet hakkında neler biliyorsunuz? Otomobil devi haline gelen Chevrolet için tarihsel gelişim, hakkında bilmediğimiz bazı konulara bu yazıda değiniyoruz.

  Chevrolet, tarihi, bilmedikleriniz, papyon, kurucu, kısa tarihi, biliyor musunuz
 • Ocak 04, 2019

  Klasik otomobilciler için mutlaka uğrayarak görmesi gereken Türkiye otomobil müze listesini paylaşıyoruz. Klasik otomobilciler bu müzelerde hem bilgi sahibi olabilir hem de keyifli anlar geçirebilir.

  Türkiye otomobil müzeleri, otomobil müzeleri, klasik otomobil müzeleri